Přihlášení
Login:
Heslo:
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo
Členské číslo:
<< Zpět na příhlášení
Přihlásit

Prověrky praktického nasazení

Od roku 2018 Svaz záchranných brigád kynologů ČR realizuje koncepční a systematickou  přípravu svých psovodů pro praktická nasazení. Členy výcvikové komise jsou zástupci pro praxi v plošném a sutinovém vyhledání, kteří koncepci zastřešují a propojují v rámci pracovních skupin odborné kynologické komise GŘ HZS MV ČR. 

Jako přípravu na praxi a také kynologické atesty MV ČR pořádáme Prověrky praktického nasazení ve specializaci plochy a sutiny. Základní údaje o PPN-P a předpisy prověrek níže.

ppn.zachranari.cz

odkaz na prezentaci

Prověrka praktického nasazení / plochy (PPN/P)

Prověrka praktického nasazení ve specializaci plochy má za cíl přezkoušet připravenost psa pro praktické nasazení při hledání osob v terénu a je koncipována též jako atestační prověrka psovodů SZBK pro účast na atestech Ministerstva vnitra ve specializaci plochy. Z tohoto důvodu terény rozměry i náročností odpovídají praxi, vyskytují se v nich obtížněji prostupné a na prohledání náročnější oblasti jako např. houštiny, strže, rokle, svahy, lomy, jeskyně, štoly, sklepy, menší budovy, vysoké skládky, haldy písku nebo štěrku. Nejméně jeden terén se prohledává v noci. 

Dozvědět se více

Prověrka praktického nasazení / sutiny (PPN/S)

Prověrka praktického nasazení ve specializaci sutiny má za cíl přezkoušet připravenost psa pro praktické nasazení při hledání osob zavalených v sutině a je koncipována současně jako prověrka psovodů SZBK pro účast na atestech Ministerstva vnitra ve specializaci sutiny. Z tohoto důvodu se má provádět v reálných sutinových terénech nebo trenažérech dostatečně náročných na pohyb psa.

Dozvědět se více

Aktuální informace
1.6.2024, Chbany
Blíží se 22.ročník prestižního závodu Pohár prezidenta v kategorii ZZP3, ještě se můžete hlásit
25.4.2024 17:43

Praktický závod v kategoriích STOPA a PLOCHA, 19.10.2024
Pozvánka na praktický závod záchranných kynologických týmů určený pro středně pokročilé.
17.4.2024 22:26

Plošné soustředění pro atestované psovody a psovody s PPN-P / Mšeno, 12.-14.4.2024
Ve dnech 12. – 14. 4. proběhlo první letošní součinnostní soustředění pro praxi v plošném vyhledání.
16.4.2024 09:26

12.-16.6.2024 Banská Bystrica, Slovensko
SZBK ČR jako organizace záchranářské kynologie v rámci CMKU / FCI iniciuje vytvoření reprezentace CZECH TEAM pro MS FCI 2024 záchranných psů v jednotlivcích.
19.1.2024 19:22

... přejít na aktuality
Nejbližší akce