Standardní rozměry překážek jsou uvedeny u popisu jednotlivých překážek. Každá překážka musí splňovat princip cviku a odpovídat základnímu technickému nákresu. Pro účely zkoušek záchranářských psů lze u překážek tolerovat takové rozměrové odchylky, kdy překážka stále svou konstrukcí odpovídá popisu a účelu cviku. V rámci zkušebního řádu SZBK ČR lze akceptovat pro provádění shodných cviků (vodorovný žebřík, tunel, pohyblivá lávka na sudech, stůl pro vyslání) též překážky dle Mezinárodního zkušebního řádu pro záchranné psy FCI a IRO.
Pro malá plemena (do 45 cm kohoutkové výšky) platí úprava překážek zkušebního řádu: skok daleký 100 cm, skok vysoký 50 cm, šplh 160 cm, roura pro plazení průměr 35 cm.
Překážka je tvořena dřevěným žebříkem cca 30 cm širokým a 300 cm dlouhým, umístěným na pevném stojanu 50 cm nad zemí s 5 cm širokými příčkami vzdálenými od sebe 30 cm a s náběhovým prknem v úhlu cca 45 stupňů opatřeným protiskluzovou úpravou. Detail umístění příček viz samostatný 3D model. Hloubka zapuštění příček do postranic není přesně definována, postranice by však neměla tvořit vyvýšenou barieru. Současně je akceptována i verze technického provedení včetně šířky a délky jako u vodorovného žebříku IPOR, kdy příčky jsou umístěné shora na postranicích.