Přihlášení
Login:
Heslo:
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo
Členské číslo:
<< Zpět na příhlášení
Přihlásit

Úspěšný atestační rok

Základním předpokladem k tomu, aby pes mohl být na praktický zásah povolán, je složení atestační zkoušky Ministerstva vnitra - GŘ HZS ČR. Letošní rok byl v tomto směru pro svazové psovody vůbec nejúspěšnější.

Datum: 7.11.2022 | Zhlédnuto: 841x


Hlavním posláním Svazu záchranných brigád kynologů je podle stanov příprava záchranářských psů pro praktické nasazení. Základním předpokladem k tomu, aby pes mohl být na praktický zásah povolán, je složení atestační zkoušky Ministerstva vnitra - GŘ HZS ČR. Letošní rok byl v tomto směru pro svazové psovody vůbec nejúspěšnější – z devíti atestovaných na začátku roku stoupl jejich počet k dnešnímu datu na sedmnáct, tedy téměř dvojnásobek. Děkujeme všem úspěšným psovodům i jejich psím parťákům za jejich neskutečně těžkou práci, která je přivedla až k úspěšnému složení atestační zkoušky.

Velice pozitivně se tak projevuje vliv před několika málo lety zavedených Prověrek praktického nasazení, a to plošných i sutinových. Jako lektoři a posuzující se jich zúčastňují i příslušníci Policie ČR, Hasičského záchranného sboru ČR a Záchranného útvaru HZS ČR, kteří pomáhají prověrky směřovat právě podle požadavků praxe.  Absolventi těchto náročných prověrek dosahují na vlastních atestech vysoké úspěšnosti, následně jsou povoláváni na stále rostoucí počet praktických zásahů, letos korunovaný i dvěma úspěšnými nálezy živých pohřešovaných osob.

Všem organizátorům plošných i sutinových prověrek patří velký dík za dobře odvedenou práci a je velmi chvályhodné, že současné vedení Svazu záchranných brigád kynologů jejich snahu maximálně podporuje.

 

Ing. Pavel Troller, člen odborné kynologické komise GŘ HZS ČR

Martin Jakubše, člen pracovní skupiny OKK pro plošné vyhledávání

Karel Šplíchal, člen pracovní skupiny OKK pro sutinové vyhledávání